Heips!
Päris mitu päeva pole ma ühtegi mõttemulli üles riputanud. Ja kuigi minu sõbranna lubas ilmuda minu ukse taha, kui uut lugemist ei tule, pole teda endiselt mu ukse taga näha ega kuulda olnud. Ja kui nüüd aus olla, siis olin hoopis mina see, kes tema ukse taha läks. Aga see selleks.
Paar postitust tagasi kirjutasin siin sõltuvusest, reklaamisõltuvusest. Nüüd siis tuleb selle teema juurde tagasi pöörduda ja rääkida telefonisõltuvusest.
Ma olen alati öelnud, et kui mul ei oleks pea kaelaga keha küljes kinni, oleksin ma juba ammu oma pea ära kaotanud või siis kuhugi unustanud.
Reedel kiirustades bussijaama, suutsin unustada oma telefoni käekotti. Käekott aga sõitis koos autoga minema ja muid elektroonilisi abimehi ma oma suurde reisikotti kaasa pakkinud ei olnud.
Kulus vist 2 minutit, kui avastasin, et oi, mul jäi ju telefon käekotti. Uskumatu, aga mind tabas paanika!
Kuidas ma nüüd tean, palju kell on? Äkki keegi helistab mulle? Mis siis saab kui mu ema mind kätte ei saa? Vanaema on kindlasti mures kui ma tema kõnele ei vasta! Appi, mul ei ole mu sõbranna numbrit peas, kuidas ma temaga ühendust saan? Isver, keegi ju ei tea, mis kell ma linna jõuan!
Mustmiljon mõtet käis läbi.
Luurava pilguga vaatasin juba inimesi, et kelle käest telefoni laenata ja teavitada olulisi inimesi, et enne pühapäeva mind kätte ei saa. Luureandmed aga ei andnud häid tulemusi ja nii ma siis bussi istusin, pea endiselt mõtetest paks.
Loomulikult istus bussis minu taga noormees, kes bussisõidu ajal enamuse ajast rääkis telefoniga. Kadeduseuss puges kohe hinge, sest tavaliselt olen mina see tüütu kaasreisija, kes terve tee telefoniga räägib.
Ega siis midagi, olin oma saatusega leppinud.
Õnneks linna jõudes, avanes mul ka võimalus kasutada telefoni ja nii said ka esimesed "hädaabikõnde" tehtud.
Rääkides oma sõbrannale, et ma unustasin oma telefoni käekotti, lagistas tema naerda ja ütles, et aga see poleks ju sina, Katike, kui sa poleks nii teinud.
Aitäh!
Ma mäletan, et ma käisin põhikoolis, äkki isegi 6. klassis, kui meie perre tuli esimest korda telefon. Nokia, mis siiamaani teenib meid. Kõigil teistel olid juba ammu need aparaadid kodudes olemas, kuid meil mitte.
Mäletan, kuidas minu sugulane selle pakendist välja võttis, ettevaatlikult, ikka väga ettevaatlikult. Sama ettevaatlikult sain ka mina seda katsuda ja esimesed intstruktsiooonid jagatigi minule, kuidas selle aparaadiga koostööd teha saab.
Nii põnev ja nii uus ja kuidagi uhke tunne oli, et meil on ta nüüd ka olemas! Ja siis veel see tunne, kui sai sõpradele oma numbrit jagada ning enne sõbrannaga kokkusaamist sai talle ette helistada, et kas ta ikka on kodus, mitte nii nagu vanasti, kui kasutasin kondiauru selleks, et minna vaatama, ehk on sõbranna kodus.
Nüüd olime meie ka moodsad!
Jaa..olid ajad...
Nüüd aga on meil kõigil võimalik kasvõi iga päev uus telefon osta. Neid ju jagatakse tasuta. Mulle meenub eelmise aasta september, kui seisin ühes telefonipoe esinduses ja lapsevanemad tulid oma pesamunale, kes oli just kooli läinud telefoni ostma. Ja mitte mingit tavalist telefoni vaid ikka puutekat.
Mina, kes ma selline klikiaja inimene olen, ei oska nende puutekatega loomulikult mitte midagi teha. Kuid see esimese klassi plikatirts oli väga teadlik, mida tema soovib ja mis värvi see peab olema. Nii siis ostetigi talle uhiuus puutetundlik telefon, kuid mille kättesaamist pidid nad veel natuke ootama, sest vastavat värvi, mida noor neiu soovis enam poes ei olnud. Vot see on tänapäeva!
Aga minu imeline nädalavahetus möödus ikka ilma telefonita. Telefon on minu jaoks muutunud oluliseks tarbeesemeks, et igapäeva elus ma ei märkagi, kui palju teda kasutan. Nüüd aga ei olnud ma enam endast kindel, mis kuupäev on, kellaaegadest ei teadnud ma midagi, ma olin kogu aeg kelleski sõltuv. Ja kuna ma olen teada tuntud kellavaataja öösiti, siis nüüd ei jäänud mul öösel muud üle, kui lihtsalt vahtida tuima kalanäoga lakke ja mõelda, huvitav, mis see kell küll olla võiks...
Õnneks on täna pühapäev ja peagi kohtun oma telefoniga!
Päris lamba tunne oli küll vahepeal!
Katike